Tkaniny poliestrowe trudnopalne

 

Tkaniny poliestrowe są dostępne na rynku zarówno jako tkaniny trwale trudnopalne (międzynarodowe oznaczenie IFR = Inherently Flame Retardant), jak i jako tkaniny powlekane trudnopalne (międzynarodowe oznaczenie FR = Flame Retardant) .

 

W przypadku wszystkich materiałów dodatkowo rozróżnia się materiały nieprzezroczyste (nieprzepuszczające światła), półprzezroczyste i przezroczyste.

 

Przejrzystość ma wiele form. Zdjęcie: greissdesign na Pixabay.

 

  • Półprzezroczyste tkaniny poliestrowe są stosowane na przykład w kasetonach świetlnych, w budowie stoisk targowych i sklepów, w sztuce i projektowaniu , często przy pomocy ram i systemów napinających, lub w architekturze wnętrz.
  • Nieprzezroczyste tkaniny poliestrowe znajdują zastosowanie na przykład w kinach, teatrach, studiach fotograficznych i filmowych, zasłonach, dekoracjach ściennych itp., ale oczywiście również w systemach ekspozycyjnych, roll-upach lub w budowie stoisk targowych i sklepów.
  • Przezroczyste tkaniny poliestrowe są często stosowane w scenografii, architekturze wnętrz i modzie.

 

W naszej ofercie mamy teraz interesującą, ponieważ bardzo wszechstronną, półprzezroczystą tkaninę poliestrową:

 

PolyKarol Luce – II:

Biała powlekana tkanina poliestrowa IFR o gramaturze 180 g/m². Tkanina zachwyca swoim kolorem i jasnością. Nadaje się szczególnie do budowy stoisk targowych i sklepowych, punktów sprzedaży i reklamy, np. kasetonów świetlnych lub systemów ramowych i napinanych, ale także do sztuk plastycznych i ekskluzywnej gastronomii.

 

Ponadto ta tkanina poliestrowa nadaje się również do namiotów reklamowych, nadmuchiwanych reklam (blow ups), wielkoformatowych komunikatów reklamowych lub banerów eventowych.

 

Powłoka bez zawartości PVC nadaje się do drukowania przy użyciu dostępnych w handlu atramentów EcoSolvent, Solvent, utwardzanych promieniowaniem UV i na bazie lateksu.

 

Dobre rozpraszanie światła dzięki połączeniu gęstego splotu i powłoki pozwala uzyskać cudownie żywe kolory w zastosowaniach półprzezroczystych, ale także w przypadku oświetlenia czołowego osiąga się doskonałą intensywność kolorów. PolyKarol Luce – II jest często stosowany w systemach ram aluminiowych.

 

Tutaj można zamówić pakiet próbek.

 

Najważniejsze cechy:

  • Otwory w materiale są trudne do zauważenia – dzięki temu można je podświetlać zarówno tradycyjnymi, jak i diodowymi lampami.
  • Równomierne oświetlenie, intensywne odwzorowanie kolorów.
  • Trudnopalny zgodnie z normą DIN 4102 -1 B1.
  • Odporny na załamanie światła.
  • Dobre właściwości w dzień i w nocy jako podświetlenie.
  • Można ciąć zarówno na zimno, jak i na gorąco.
  • Można zszywać w celu dalszej obróbki.
  • Gęstość optyczna 0,38.
  • Wodoodporny.
  • Odporny na rozdarcia.

Opis:

PolyKarol – Luce II jest dostępny w następujących rozmiarach i długościach:

 

Jeśli potrzebują Państwo innych wymiarów lub mają pytania, prosimy o kontakt tutaj.

 

Powrót do przeglądu tkanin  lub do całego świata materiałów .