Japans papierachtig materiaal, vlamvertragend EN 13501-1

 

Vlamvertragend papier is absoluut noodzakelijk voor veel toepassingen en is gewoon wettelijk verplicht. Maar laten we eerlijk zijn: noodzakelijkheden zijn niet altijd een esthetisch genoegen.

 

We zijn dan ook des te blijer dat we u nu een papier met de uitstraling van Japans papier kunnen aanbieden – ons Japans papier dat moeilijk ontvlambaar is volgens EN 13501-1 en dat zowel qua gevoel als qua uiterlijk echt overtuigt.
Het gaat om een wit papier met een gewicht van ca. 80 g/m² en een aanzienlijke scheurvastheid.
Het kan dus ook worden gebruikt in de interieurbouw, bijvoorbeeld voor Japanse schuifwanden, scheidingswanden en dergelijke.

 

Ook het risico van brandbaar lampenkappapier wordt volledig onderschat – juist hiervoor is Japans papier bij uitstek geschikt – lampen die met ons Japans papier brandwerend zijn gemaakt, zijn niet alleen vanuit het oogpunt van brandveiligheid een perfect object, ook het uiterlijk en het gevoel overtuigen veel ontwerpers.

 

 

 

Het Japanse papier is momenteel uit voorraad leverbaar op rollen van 25 strekkende meter in de volgende breedtes:

 

EN 13501-1, die de vlamvertragendheid van het materiaal certificeert, is de Europese norm die geleidelijk de bekendere Duitse norm DIN 4102 B1 zal vervangen. Zowel de Duitse als de Europese norm hebben in essentie dezelfde inhoud.

Als je meer wilt weten over brandveiligheidsnormen, Comparison of fire protection standards and test methods

 

Heb je vragen of andere ideeën over afmetingen? CONTACT FORMULIER

 

Weet je het nog niet zeker? Je kunt hier een proefverpakking bestellen.

 

Een vel wit Japans papier bedekt voor de helft een papier met grafische gekleurde driehoeken. Zo wordt de doorschijnendheid van het Japanse papier zichtbaar gemaakt.
Ons Japanse papier is moeilijk ontvlambaar: doorschijnend, maar zeer stabiel.

 

Terug naar het materiaaloverzicht.